Duo-euthanasie bij velen in trek

injectienaald
Leestijd: < 1 minuut

75% van de Nederlanders met een partner staat welwillend tegenover het idee om samen met zijn/haar partner euthanasie te plegen. Dit blijkt uit onderzoek van de EO, bijna een jaar na het sterven van Dries van Agt en zijn vrouw. Tegelijk maakt bijna 60% van de respondenten zich zorgen dat partners elkaar onder druk kunnen zetten om euthanasie te plegen.

Iets gedetailleerdere cijfers: 58,6% van de christenen accepteert duo-euthanasie, t.o. 82,7% van de niet-christenen. 25,9% van de christenen is tegen elke vorm van euthanasie, t.o. 7,5% van de niet-christenen.

Uit EO-programma Dit is de kwestie blijkt dat de impact op nabestaanden traumatisch kan zijn. De nabestaande in de uitzending heeft traumatherapie gevolgd om de duo-euthanasie van haar ouders te verwerken.

Ook interessant

Gewoon is best bijzonder

Gewoon wordt ondergewaardeerd. Ik weet niet hoe het in Nederland is, maar waar wij wonen is duidelijk een zucht naar leuk en

Getrokken uit de homoscene

Ansel Pronk leefde enkele jaren in de homoscene. God trok hem eruit. Hoe kijkt hij erop terug? En hoe kijkt hij naar