Studiedag over Genderkloof: mogen vrouwen wel carrière maken?

Happy woman serving soup for family in home_Bearfotos op Freepik

Op zaterdag 18 november werd de 7e studiedag van het Dutch Biblebelt Network gehouden. Centraal stond de genderkloof. Volgens de sprekers neemt deze kloof toe en worstelen reformatorische vrouwen met de rol die zij naast hun man moeten innemen. Moeten ze per se thuisblijven en voor de kinderen zorgen? Vrouwen zijn steeds hoger opgeleid en willen daarom ook steeds vaker een plaats innemen in de maatschappij. Hiervoor lijkt steeds meer ruimte te komen onder christenen. Tegelijkertijd vindt een groep vrouwen het moeilijk dat er op bepaalde plekken geen ruimte is voor hen om hun stem te laten horen. Het gaat dan bijvoorbeeld om de plaats in de politiek en in de kerkelijke gemeente. De volgende links geven voldoende stof om dit thema verder te doordenken.

Ook interessant

Mag ik me nog uitspreken?

Als ik mag, zou ik graag enkele woorden van kwetsbaarheid willen uiten in de hoop dat iemand die dit leest troost kan

Een christen strijdt nooit alleen

Onderlinge verantwoording is een krachtig wapen. “Toen ik mijn worsteling deelde met een goede vriend, gaf dat mij kracht om ertegen te

Moet de vrouw onderdanig zijn?

Vrouwen, wees uw eigen mannen onderdanig. Deze Bijbeltekst roept weerstand op. Wat bedoelde Petrus, toen hij dit schreef?