Waarom het doormaken van meerdere relaties en relatiebreuken schadelijk is.
Misschien ben je een christelijke jongere die probeert God te eren door Zijn raad te volgen en geslachtsgemeenschap te bewaren voor binnen het huwelijk. Als je deze goede mindset hebt, doe je dit in een samenleving waar jonge mensen later dan ooit trouwen. Dit biedt de mogelijkheid tot het aangaan van meerdere relaties (zelfs zonder seksuele intimiteit). Het is in onze tijd en cultuur gewoon, om vele malen voor je tot een huwelijk komt, relaties te verbreken. Men vertelt ons vaak dat het leren omgaan met het uiteenvallen van relaties behoort bij het opgroeien. Kan het kwaad om verschillende relaties te hebben voordat je uiteindelijk gaat trouwen?
Taylor Swift staat bekend om het schrijven van liedjes over relatiebreuken en de manier waarop ze haar raken. Een artikel in ‘The Telegraph’ telde onlangs 11 relaties sinds 2008. Haar lied ‘Forever and always’ heeft deze tekst:
Want ik was erbij toen je zei: “Voor eeuwig en altijd”
Je meende het niet, schatje.
Je zei: “Voor eeuwig en altijd”
Wat kan de schade zijn bij opeenvolgende relaties en relatiebreuken?
- Je kunt meerdere keren gekwetst worden en dit kan een blijvend gevolg hebben. Sommigen zullen je vertellen dat het verbreken van een relatie bij het normale leven hoort en dat je er gewoon mee om moet leren gaan. Maar als je went aan gekwetst worden, zal het waarschijnlijk moeilijker zijn om je te binden aan toekomstige relaties. En het is misschien gemakkelijker om uit elkaar te gaan als je je terughoudend opstelt in het aangaan van relaties, om pijn te vermijden. Door het doorstaan van opeenvolgende relaties en relatiebeuken, zul je in werkelijkheid steeds “het trauma van echtscheiding” toepassen. Hoe meer relatiebreuken je hebt, des te moeilijker het wordt om te trouwen en getrouwd te blijven.
- ‘Samen uit gaan’ is niet per se een goede voorbereiding op het huwelijk. Je kunt bijvoorbeeld wennen aan het idee van voorwaardelijke (bijv. “zolang het ons uitkomt” of “zolang je aan mijn behoeften voldoet”) in plaats van de onvoorwaardelijke bindende liefde in een huwelijk (in voor- en tegenspoed … in rijkdom en armoede). Je oefent hierdoor slechte gewoontes als je nooit de ernst en de moeite van toewijding in een relatie ervaart.
- Niemand is volmaakt, we zijn allemaal zondig. Meerdere relaties kunnen ertoe leiden dat je onrealistische verwachtingen hebt en je altijd op zoek bent naar iets beters. De nieuwe trend om te “praten” met iemand die je misschien wilt daten, leidt er vaak toe dat sommige mensen tegelijkertijd met verschillende potentiële datingpartners “praten”. Deze ‘semi-dating’ toestand zonder enige verplichting kan leiden tot veel pijn en verwarring bij de ander. Ook kan het gevoelens van blijvende ontevredenheid aanwakkeren en leiden tot een nutteloze en onrealistische zoektocht naar de volmaakte partner; één die je nooit zult vinden.
- Je kunt ook blijvende gevoelens voor iemand anders ervaren die je huwelijk binnendringen. Dan blijf je er bijvoorbeeld steeds mee worstelen dat je die ander met je eigen vrouw/man blijft vergelijken.
Er valt veel te vermijden door te besluiten dat je alleen met iemand uitgaat als trouwen met deze persoon een reële optie is. Vroeger werd dit ‘verkering’ genoemd. Gods wijsheid ligt verankerd in deze benadering. Je zult dan meer opletten met wie je uitgaat. Het toont respect voor de ander, erkent het belang van het huwelijk en zal waarschijnlijk veel misverstanden en pijn voorkomen.
Dit artikel verscheen eerder op LoveWiseOnline en is met toestemming vertaald en overgenomen. Lees hier het vorige artikel.