Niet thuis in eigen lichaam: lastering tegen de Heilige Geest?

Leestijd: < 1 minuut

Als iemand zich niet thuis voelt in zijn/haar lichaam, is dit dan niet lastering tegen de Heilige Geest? Het lichaam is toch immers een tempel van de Heilige Geest, aldus 1 Kor.6:19? 

De lastering of zonde tegen de Heilige Geest waar de Heere Jezus over spreekt (Matth.12:31) is een heel diep en teer onderwerp. Iemand lastert tegen de Heilige Geest, wanneer hij “de waarheid der christelijke leer, waarvan hij door den Heiligen Geest is verlicht en overtuigd, loochent en dezelve vijandiglijk lastert en vervolgt”, aldus kanttekening 44 bij 1 Joh.5. Het is een hardnekkig kwaadwillig volharden in zonde tegen beter weten in, uit vijandschap tegen God, en wel zodanig dat er nooit zelfs maar een moment is dat iemand zich ervan wil bekeren.  

Er zijn gelukkig genoeg voorbeelden van mensen met transgendergevoelens (lees bijvoorbeeld het verhaal van Laura Perry) die zich bekeerden. Het feit dat mensen die hiermee worstelen tot bekering komen, is voldoende bewijs dat er geen zonde tegen de Heilige Geest begaan is.  

Niettemin is het waar dat voor elk van Gods kinderen geldt dat het lichaam de tempel is van de Heilige Geest. Dat is een van de redenen waarom het niet goed is om het lichaam aan te passen aan de gevoelens.  

Literatuursuggestie(s): 

Recensie: ‘Een transgender komt thuis’

Niet ervaringsverhalen maar de Bijbel is leidend bij genderdysforie

Terugblik symposium ‘Perspectieven op transgenders’