Alabama: ‘ingevroren embryo’s zijn ook kinderen’

Leestijd: < 1 minuut

Het hooggerechtshof in Alabama (VS) heeft vrijdag verklaart dat ingevroren embryo’s ‘kinderen’ zijn die recht hebben op dezelfde wettelijke rechten als andere ‘ongeboren kinderen’, aldus AL Reporter. Dit advies werd uitgebracht in een zaak waarbij per ongeluk verschillende ingevroren embryo’s werden vernietigd in een vruchtbaarheidskliniek. Drie echtparen (de ouders) klaagden de kliniek aan. Omdat de embryo’s niet binnen de definitie van ‘persoon’ vielen, werden de rechtszaken eerst afgewezen; er was geen sprake van ‘dood door schuld’.

Het hooggerechtshof verwees echter naar de term ‘heiligheid van leven’, zoals die in de staatsgrondwet is opgenomen. “Alle mensen dragen Gods beeld vanaf het moment van de conceptie”, zo citeerde opperrechter Tom Parker.

Deze verklaring kan er toe leiden dat IVF-procedures praktisch onmogelijk worden in Alabama. Dit maakt Alabama tot de eerste staat die de juridische status van ingevroren embryo’s erkent.

Onlangs verscheen er op Christianity Today een artikel waarin bevroren IVF-embryo’s de nieuwe ‘weescrisis’ werd genoemd.  

Meer buitenlands nieuws

EU-lidstaat moet transgenderidentiteit erkennen

Het Hof van Justitie van de Europese Unie (CJEU) heeft op donderdag 12 maart een uitspraak gedaan die alle lidstaten verplicht een geslachtsverandering onder bepaalde omstandigheden te

Senegal gaat LHBT’ers zwaarder straffen

Het parlement in Senegal heeft ingestemd met een wet waarmee de maximale celstraf voor homoseksuele handelingen wordt verdubbeld, naar tien jaar, aldus de NOS. De

Senator wil abortuspil verbieden

De Republikeinse senator Josh Hawley diende onlangs een wetsvoorstel in om de abortuspil te verbieden. Volgens hem is het aantal abortussen in de VS toegenomen

One by One wil 100.000 meisjes bereiken

De internationale liefdadigheidsinstelling One by One heeft zichzelf tot doel gesteld om in de komende 5 jaar 100.000 meisjes te bereiken via hun Dignity-project. Dit