Engeland verbiedt gewelddadige porno

In Engeland en Wales is het hebben en verspreiden van gewelddadige porno vanaf 6 november verboden. Volgens het ministerie van Justitie kan dit materiaal schade aanrichten in de echte wereld, onder meer door “schadelijk of illegaal seksueel gedrag te normaliseren.” De regering hoopt op deze manier dat de wetgeving in de online- en de offlinewereld beter met elkaar overeenstemmen, schrijft The Christian Institute.

De maximale straf voor het bezit ervan is 2 tot 3 jaar. Verspreiden van deze content kan leiden tot vijf jaar gevangenisstraf.

Volgens de Online Safety Act mogen kinderen niet worden blootgesteld aan online pornografie. Volgens recent onderzoek is er nog geen verschil merkbaar in de hoeveelheid pornografisch materiaal wat de kinderen online tegenkomen. Ze kunnen niet zomaar meer op expliciete websites komen, maar de meeste content komt langs via sociale media, appdiensten en gameplatforms. Ofcom, het onderzoeksbureau, hoopt dat technologiebedrijven zullen meewerken om een nieuwe norm(aal) te creëren voor toekomstige generaties, aldus The Christian Institute.

Meer buitenlands nieuws

Washington: 600 keer meer transgenders dan elders

Tussen 2017 en 2023 kregen minstens 15.437 minderjarige inwoners van Washington een diagnose die verband hield met een transgenderidentiteit. Dit blijkt uit gegevens van zorgverzekeraars.

Ierland houdt vast aan man/vrouw

(The Christian Institute) – Het Ierse lagerhuis heeft een wetsvoorstel verworpen die poogde te legaliseren dat mensen ook een X in hun paspoort mogen zetten,

Meer dan 11 miljoen abortussen in VK

(Christian Today) – Sinds 1967 zijn er maar liefst 11.256.470 levens verloren gegaan door abortus in het Verenigd Koninkrijk. Dit is een schatting van Right