Familiedagen Gorinchem 2026 – Terugblik

DSC_3738

Van 20 tot 22 oktober vond in de evenementenhal van Gorinchem de Familiedagen plaats. Wij waren ook aanwezig met een kraam, om te luisteren wat mensen bezig houdt en om bekendheid te geven aan ons werk.

Via onderstaande foto’s geven we u een kleine impressie. Een belangrijk deel van de kraam werd ingeruimd voor de boekjes uit de serie Scheppingsorde Man/Vrouw Vandaag. Via een scherm konden bezoekers de podcast met ds. M. Klaassen bekijken. Het gebeurde regelmatig dat iemand zei: “Hé, die dominee ken ik”. Wat weer aardig aanleiding gaf voor een gesprekje.

Gedurende de week vonden we bestuursleden, lectoren, medewerkers en vrijwilligers bereid om de stand te bemannen en met bezoekers in gesprek te gaan. ‘Kent u Bijbels Beraad Man/Vrouw?’, vroegen we regelmatig. Velen zeiden van wel. Anderen hadden nog nooit van ons gehoord. Een goede reden om uit te leggen waarom wij bestaan.

Tijdens al die gesprekken kwamen regelmatig schrijnende verhalen boven. “Ik steun van harte jullie standpunt over homoseksualiteit, maar ik heb zelf een zoon die homo is en ik vind het vaak moeilijk hoe ik daarmee om moet gaan.” En iemand anders: “Ik woon op een zorgboerderij en weet dat ik nooit zal kunnen trouwen. Dat vind ik wel moeilijk”.

Gesprekken konden ook gaan over de situatie in kerk en samenleving. Wat te denken van draagmoederschap? En al die misbruikzaken in de kerk?

U begrijpt dat het niet altijd makkelijk is om hier antwoord op te geven. Maar altijd mogen we wijzen op de goede geboden van Christus. Hij vraagt allereerst ons hart, maar belooft in Zijn algemene genade ook zegen op het onderhouden van Gods geboden.

Ook interessant

Jetten neemt een baby

Premier Jetten kondigde aan via draagmoederschap een kind te krijgen. Een treurige ontwikkeling. Kinderen zijn ‘kind van de rekening’.

Ik zal trekken

Ds. J. Lohuis houdt een prekenserie over Genesis 24, die we mogen doorgeven. Deel 3 gaat over Gen.24:28-58. Rebekka zegt: ‘Ik zal