AI versnelt de pornocrisis. Dit schrijft Jonathan van Maren op Life Site News, naar aanleiding van een nieuw onderzoeksrapport in The Guardian. AI geeft talloze mogelijkheden om pornobeelden en video’s te maken van mensen die daar niets mee te maken hebben. En dit gebeurt steeds meer.
Het rapport vertelt dat een jongen een foto van een meisje kiest en met één druk op de knop een naaktbeeld van haar creëert. De jongen verborg het niet en schaamde zich er dus niet voor. In Spanje kregen vorig jaar 15 jongens een jaar voorwaardelijk nadat ze voor iets dergelijks veroordeeld waren. In Australië kregen 50 middelbare scholieren deepfake afbeeldingen onder ogen, terwijl in de VS dertig meisjes ontdekten dat klasgenoten pornografisch materiaal van hen uitwisselden. In het Verenigd Koninkrijk blijkt dat ongeveer 10% van de leerlingen weet van dergelijk beeldmateriaal op hun school.
Jongeren hebben niet in de gaten dat ze hiermee een strafbaar feit plegen. Toch is de enige oplossing het verbieden van deze apps. Verschillende landen zetten op dit vlak al eerste stappen.