Brussel wil conversietherapie verbieden

De Europese Commissie heeft bevestigd dat zij gehoor zal geven aan het Europees Burgerinitiatief (EBI) dat oproept tot een verbod in de hele Unie op zogenaamde conversietherapieën, praktijken die tot doel hebben iemands seksuele geaardheid of genderidentiteit te veranderen of te onderdrukken. Dit meldt European Conservative.

Dit wetgevingsproces zal lang en controversieel zijn, bleek al tijdens de bespreking. Er zijn nu 8 lidstaten die een dergelijk verbod hebben. Gezondheids- en gezinswetgeving valt onder de nationale bevoegdheid. Er is een wijziging in de Verdragen nodig om conversietherapie op te kunnen nemen in de lijst van ‘eurocriminaliteit’.

Denktank MCC Brussels waarschuwt voor dergelijke ambigue wetgeving. Door de vage formulering worden ernstige historische misstanden vermengd met legitieme therapieën en met het uitoefenen van de ouderlijke verantwoordelijkheid.

Meer buitenlands nieuws

Ierland komt terug van abortusviering

Voor de derde keer op rij heeft Ierland meer dan 10.000 abortussen uitgevoerd. Dit werd ‘gevierd’ door het Mansion House (huis van de burgemeester) en

Nieuw prolife lobby in de VN

(Life Site News) – Tijdens het Wereldforum voor Leven, Gezin en Vrijheden, dat op 17 en 18 september plaatsvond in New York, is het voornemen

Jongeren VS zijn minder LHB én gelukkiger

Het percentage Amerikaanse tieners dat zichzelf identificeert als homoseksueel of biseksueel neemt af, volgens de meest recente gegevens van de Amerikaanse Centers for Disease Control