Engeland: Lesbische stellen voelen zich achtergesteld bij vruchtbaarheidsbehandelingen

Leestijd: < 1 minuut

De Nationale Gezondheidsorganisatie in Engeland (NHS) financiert vruchtbaarheidsbehandelingen bij echtparen die langer dan twee jaar onvruchtbaar zijn. Via IVF wordt dan geprobeerd een zwangerschap te creëren. Lesbische stellen vinden het oneerlijk dat zij twee jaar lang op eigen kosten kunstmatig geïnsemineerd moeten worden (Intra-uteriene inseminatie, IUI), zo meldt de BBC. Als dit niet leidt tot een zwangerschap, komen zij pas in aanmerking voor de IVF-behandelingen die door de NHS gefinancierd worden. Aan de IUI-behandelingen hangt een kostenplaatje van ca. $20.000.

Not the Bee stelt dat een homostel nog veel meer moet betalen om een draagmoeder zwanger te maken, zonder dat zij enig recht heeft op haar eigen moederloze kind. Evenmin wordt er ergens gesproken over de baby en wat de baby nodig heeft. “Het draait allemaal om de onmogelijke verlangens van homoparen.

Meer buitenlands nieuws

Spanning om Zweedse Transgenderwet

Twee weken geleden trad een nieuwe Transgenderwet in werking. Zweedse inwoners kunnen nu vanaf 16 jaar relatief makkelijk juridisch van geslacht veranderen. Alleen al in

Gavin Newsom in de knel met genderstandpunt

Gavin Newsom, de spraakmakende gouverneur van Californië, kwam aardig in het nauw bij een recent interview, aldus Christian Post. Als Democratisch gouverneur is hij een