Spanning om Zweedse Transgenderwet

Twee weken geleden trad een nieuwe Transgenderwet in werking. Zweedse inwoners kunnen nu vanaf 16 jaar relatief makkelijk juridisch van geslacht veranderen. Alleen al in de eerste week dienden meer dan 100 mensen een aanvraag in, aldus European Conservative.

In aanloop naar de verkiezingen hebben de Zweedse Democraten deze wet bekritiseerd als ‘waanzin, krankzinnigheid en dwaasheid’. Zij beloofden de wet in te trekken als zij de verkiezingen winnen.

Zweedse activisten vinden de wet echter niet ver genoeg gaan. Zij willen zelfs de benodigde medische verklaring nog uit de wet schrappen.

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm