WHO geeft meer tijd voor openbaar commentaar op nieuwe genderrichtlijn

Op 8 januari sloot de reactietermijn van de WHO op de uitgangspunten voor een nieuwe genderrichtlijn. Deze korte reactietermijn, die grotendeels in de Kerstvakantie viel, werd door tal van organisaties bekritiseerd. Nu heeft de WHO die termijn verlengd tot 2 februari, zo blijkt uit een officiële brief.

In deze brief staat ook dat de richtlijnen zullen gelden voor volwassenen. Kinderen en adolescenten vallen erbuiten, omdat “reviews aangeven dat het bewijs van effectiviteit voor genderbevestigende zorg bij kinderen en jongeren beperkt is, zeker op de lange termijn”.

Eén van die reviews zou die van de Britse neuropsycholoog Sallie Baxendale kunnen zijn, die onlangs stelde dat de effecten van puberteitsblokkers zo slecht onderzocht zijn, dat je over het gebruik van deze medicijnen geen weloverwogen beslissing kunt nemen.

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm