Transseksuelen mogen volgens Vaticaan gedoopt worden

Leestijd: < 1 minuut

“Een transseksueel – die hormoonbehandelingen ondergaat en seksebevestigende operaties – mag gedoopt worden, onder dezelfde voorwaarden als andere gelovigen, als er geen risico is op een publiek schandaal of verwarring van gelovigen.” Dit antwoordde het Vaticaan op een vraag van een Braziliaanse bisschop. Het veroorzaken van onrust of ophef moet dus vermeden worden, zo meldt CVandaag. Ook zal de dopeling alleen zegen vinden als hij ‘serieuze zonden belijdt’.

De Rooms-katholieke kerk, die homoseksualiteit verbiedt, geeft steeds meer ruimte aan transseksualiteit. Blijkbaar ziet men de aantrekking tot hetzelfde geslacht als iets van totaal andere orde dan jezelf te identificeren als het andere geslacht.

Meer buitenlands nieuws

Doen kinderen homostel het echt zo goed?

Een artikel van Cornell University uit 2015 beweert dat het welzijn van kinderen met ‘homoseksuele ouders’ vergelijkbaar is met kinderen van heteroseksuele echtparen. Van de

Zwembadexploitant voert toegangsregels in 

De exploitant van het Thermische zwembad in Werder an der Havel (Brandenburg) heeft strenge toegangsregels ingevoerd om de veiligheid van de bezoekers te waarborgen. Reden

Belangstelling voor geloof vooral online

Nieuw onderzoek wijst uit dat de belangstelling voor geloof zich steeds meer online manifesteert. Hierbij blijkt het christendom de meest actieve religieuze gemeenschap te zijn

Vader mag kind beschermen tegen woke boeken

Een vader uit Massachusetts wilde op school bedingen dat zijn 5-jarige zoon niet in de leeshoek geconfronteerd zou worden met leesboeken waarin LHBT-relaties worden afgebeeld.