Keniaans hof: abortus geen grondwettelijk recht

Het Hof van Beroep in Kenia heeft een eerdere uitspraak uit 2022 teruggedraaid waarin abortus als grondwettelijk recht werd aangemerkt. Volgens de rechters beschermt de Keniaanse grondwet juist het leven vanaf de conceptie en is abortus in principe verboden, behalve in beperkte situaties, zoals wanneer het leven of de gezondheid van de moeder ernstig in gevaar is.

De zaak ontstond na een incident waarbij een tiener medische hulp zocht na complicaties van een abortus. Een rechter sprak haar en de betrokken arts vrij en ging daarbij verder door abortus als recht te bestempelen. Tegen die uitspraak werd beroep aangetekend.

Het Hof van Beroep oordeelt nu dat deze eerdere beslissing onjuist was en dat abortus het recht op leven van het ongeboren kind schendt. Daarmee wordt het bestaande wettelijke kader bevestigd, waarin abortus slechts in uitzonderlijke gevallen is toegestaan.

De uitspraak wordt door betrokken organisaties gezien als een belangrijke juridische en maatschappelijke ontwikkeling in het debat over de bescherming van ongeboren leven in Kenia.

Meer buitenlands nieuws

Engeland verbiedt gewelddadige porno

In Engeland en Wales is het hebben en verspreiden van gewelddadige porno vanaf 6 november verboden. Volgens het ministerie van Justitie kan dit materiaal schade

Washington: 600 keer meer transgenders dan elders

Tussen 2017 en 2023 kregen minstens 15.437 minderjarige inwoners van Washington een diagnose die verband hield met een transgenderidentiteit. Dit blijkt uit gegevens van zorgverzekeraars.

Ierland houdt vast aan man/vrouw

(The Christian Institute) – Het Ierse lagerhuis heeft een wetsvoorstel verworpen die poogde te legaliseren dat mensen ook een X in hun paspoort mogen zetten,

Meer dan 11 miljoen abortussen in VK

(Christian Today) – Sinds 1967 zijn er maar liefst 11.256.470 levens verloren gegaan door abortus in het Verenigd Koninkrijk. Dit is een schatting van Right