Pater Enoch, een priester die schrijft onder pseudoniem, heeft in een recent boekje kritiek geuit op het stilzwijgen van de paus over LHBT-kwesties. In Het Trojaanse paard in de katholieke kerk waarschuwt hij ervoor dat de hiërarchie en morele orde van de ‘bruid van Christus’ omvergeworpen wordt.
Life Site News publiceerde hierover enkele artikelen, waarin verschillende voorbeelden genoemd worden. Zo hield de paus op 9 januari een toespraak over de toestand van de wereld. Daarin benadrukte hij het belang van het gezin en verwierp hij datgene wat dit fundament verbreekt. Echter, in het afgelopen jaar waren er meerdere publieke bijeenkomsten waarin de paus sprak met ‘homoseksuele paren’ en op de foto ging met ‘homoseksuele’ priesters en bisschoppen. Ook noemt pater Enoch in het artikel twee gebeurtenissen in de VS, waarin homoseksualiteit openlijk goedgekeurd werd, maar waarbij het Vaticaan geen enkel geluid liet horen. Volgens de auteur brengt dit stilzwijgen de katholieke wereld in verwarring. De mensen weten niet meer wat de katholieke leer is over huwelijk en seksualiteit als hierover gezwegen wordt en ondertussen het tegengestelde van de leer zonder protest toegelaten wordt.
Reden genoeg om bezorgd te zijn over het verdere verval in de katholieke kerk. Toch, aldus pater Enoch, zullen de poorten van de hel de Bruid van Christus nooit kunnen overweldigen. Waarvan akte.