Misbruikschandaal beïnvloedt Parijse gemeenteraadsverkiezingen

Er is een groeiend aantal meldingen van seksueel misbruik en verkrachting van zeer jonge kinderen binnen het Parijse schoolsysteem. Het nieuws krijgt echter weinig aandacht en de media reageren trager dan toen ze schandalen in het katholieke onderwijs aan de kaak stelden.

Toch is de zaak ernstig, en de cijfers spreken voor zich: 200 personeelsleden zijn al geschorst en 75 worden vervolgd op verdenking van het verkrachten van kinderen die een kleuterschool bezochten.

Dit schandaal komt openbaar tijdens de ambtstermijn van burgemeester Anne Hidalgo en haar plaatsvervanger, Emmanuel Grégoire, die zich kandidaat stelt om haar op te volgen. De linkse gemeenteraad wordt beschuldigd van medeplichtigheid op elk niveau en van passiviteit om de problematiek aan te pakken.

De rechtse oppositiekandidaten Rachida Dati en Sarah Knafo hebben in hun campagne voor het burgemeesterschap van Parijs benadrukt dat ze zich inzetten voor hervormingen in de zorg voor kinderen in de hoofdstad. European Conservative vraagt zich af of door dit schandaal de burgemeesterstitel nu naar een rechtse kandidaat zal gaan.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin