EU snijdt in fondsen voor katholieke ngo

De Federatie van  Katholieke Familie Associaties in Europa (FAFCE) heeft het publiek om ondersteuning gevraagd nadat de Europese Commissie zes van haar recente verzoeken om fondsen voor haar projecten heeft afgewezen. Hierover schrijft European Conservative. De Katholieke organisatie stelt dat haar uitsluiting van de EU onderdeel is van een bredere aanslag op traditionele families.

Volgens de commissie van de EU vertonen de projecten te weinig genderdiversiteit en zijn ze in strijd met ‘de EU-bepalingen inzake gelijkheid’. Er zijn ‘onvoldoende waarborgen tegen discriminatie’ in de projectaanvragen opgenomen.

De uitsluiting van FAFCE heeft bredere politieke reacties opgeroepen. De Hongaarse Europarlementariër Kinga Gál noemt het ‘de ergste vorm van discriminatie op basis van genderideologie. Volgens haar blijkt hieruit dat opkomen voor het gezin momenteel in Brussel als een misdaad wordt beschouwd.

Volgens de FAFCE is er dringend €150.000,- nodig om haar lopende projecten in 2026 voort te zetten.

Meer buitenlands nieuws

Ierland komt terug van abortusviering

Voor de derde keer op rij heeft Ierland meer dan 10.000 abortussen uitgevoerd. Dit werd ‘gevierd’ door het Mansion House (huis van de burgemeester) en

Nieuw prolife lobby in de VN

(Life Site News) – Tijdens het Wereldforum voor Leven, Gezin en Vrijheden, dat op 17 en 18 september plaatsvond in New York, is het voornemen

Jongeren VS zijn minder LHB én gelukkiger

Het percentage Amerikaanse tieners dat zichzelf identificeert als homoseksueel of biseksueel neemt af, volgens de meest recente gegevens van de Amerikaanse Centers for Disease Control