SGP pleit voor wereldwijd verbod draagmoederschap

Leestijd: < 1 minuut

SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen heeft in het Europees Parlement opnieuw gepleit voor een wereldwijd verbod op draagmoederschap. Tijdens een conferentie, die mede door de SGP werd georganiseerd, verwees hij naar het recente besluit van het Europees Parlement om zich uit te spreken vóór zo’n verbod. Ook wees hij op het alarmerende VN-rapport dat draagmoederschap bestempelt als een moderne vorm van slavernij.

“Het is hoog tijd dat we vrouwen en kinderen gaan beschermen tegen deze kwalijke praktijk”, aldus Ruissen. “De vraag naar draagmoeders neemt enorm toe. Maar baby’s worden direct na de geboorte weggehaald bij hun moeder en kwetsbare vrouwen worden uitgebuit. Het is niet voor niets dat kinderkoop, slavernij en mensenhandel strafbaar zijn. Draagmoederschap hoort in dat rijtje thuis.”

Ruissen hoopt dat meer landen de Casablancaverklaring gaan ondertekenen. Volgens CVandaag groeit de internationale steun voor zo’n verbod. Andere landen gaan echter juist de andere kant op.

Meer buitenlands nieuws

Hoopvolle ontwikkelingen in VK

Soms verschijnen er veel hoopvolle berichten in korte tijd. Dat was afgelopen week het geval in het Verenigd Koninkrijk. Een opsomming: IOC: Het Internationaal Olympisch