Planned Parenthood moet vestigingen sluiten

Planned Parenthood heeft de sluiting aangekondigd van zeven van haar vestigingen in Californië, omdat de regering van Trump met de Big Beautiful Bill de subsidies voor abortusorganisaties heeft stopgezet. De organisatie belooft echter dat abortussen in de uiterst linkse staat onaangetast zullen blijven. Zij stellen dat alleen ‘eerstelijnszorg’ beëindigd wordt.

Life Site News meldt echter dat het aandeel ‘eerstelijnszorg’, zoals kankerscreeningen, al jaren afneemt. Met het ontbreken van financiering uit belastinggeld, zal de abortuszorg op termijn ook moeten bezuinigen. Vorig jaar voerde Planned Parenthood bijna 393.000 abortussen uit.

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm