Nederland host veel kinderporno

Leestijd: < 1 minuut

Binnen Europa staat 60 procent van de kinderporno op Nederlandse servers. Wereldwijd is dit een derde, aldus het RD. Dit blijkt uit onderzoek van het Childlight Global Safety Institute en Terre des Hommes. Zij spreken hierbij over Seksueel misbruikmateriaal van kinderen (CSAM) wat altijd strafbaar is en schadelijk voor kinderen.

Volgens woordvoerder Sven Stijnman komt dit doordat Nederland online goed georganiseerd is. Er is stabiel internet en er is weinig toezicht op wat er op internetplatforms gebeurt. Volgens Stijnman is Europese regelgeving nodig om hier iets aan te doen. Online zijn er geen beveiligingscamera’s. Tegelijkertijd wordt wetgeving hierover tegengehouden, vanwege zorgen over de privacy van internetgebruikers.

Meer buitenlands nieuws

Gaat Frankrijk euthanasie toch legaliseren?

Nadat de Franse senaat het wetsvoorstel voor de legalisatie van euthanasie in januari heeft afgewezen, is afgelopen week een nieuw voorstel in het Franse lagerhuis

Roblox is jachtterrein van kinderlokkers

Een 18-jarige scholier uit Pennsylvania is gearresteerd en aangeklaagd voor meer dan 300 misdrijven. Hij zou een netwerk hebben opgezet om kinderen te verleiden en