Excuses Denemarken om ‘spiraaltjesschandaal

De Deense premier Mette Frederiksen heeft in de Groenlandse hoofdstad Nuuk officieel excuses aangeboden voor het “spiraaltjesschandaal”. Dit meldt de NOS. Decennialang werd bij Groenlandse meisjes en vrouwen een spiraaltje geplaatst, bij velen zonder toestemming of buiten hun weten om. De Deense regering wilde met deze vorm van anticonceptie de bevolkingsgroei remmen.

Groenlandse meisjes van 13 jaar, die in Denemarken op een kostschool zaten, moesten naar het ziekenhuis voor een spiraaltje. In de wachtkamer werden de meisjes één voor één opgeroepen om naar binnen te gaan in een kamer met arts. En stuk voor stuk kwamen ze huilend en gebroken naar buiten, aldus Henriette Berthelsen.

Pas in 2022 kwamen de eerste Groenlandse vrouwen met hun verhaal naar buiten. Onder zware politieke druk is Denemarken ertoe gekomen om nu excuses aan te bieden.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin