Thuisonderwijs in de knel

De mogelijkheid voor ouders om thuisonderwijs te geven, dreigt in de knel te raken met het nieuwe wetsvoorstel dat in het Engelse Hogerhuis besproken wordt. Hierover schrijft Christian Institute. Volgens het nieuwe wetsvoorstel worden ouders verplicht om allerlei gedetailleerde informatie te delen. Dit gaat bijvoorbeeld over de werkwijze, een urenverantwoording van de verschillende onderwijzers/opvoeders en de verplichting om wijzigingen binnen 15 dagen door te geven. Hiermee dwingt de overheid thuisonderwijzers in een dwangbuis.

Op vragen van parlementsleden antwoordde de regering dat de nieuwe richtlijnen niet ‘al te belastend’ mogen zijn en dat er nog kritisch naar de richtlijnen gekeken zal worden. Eerder dit jaar stelde topadvocaat Aidan O’Neill de vraag over deze nieuwe wet verenigbaar is met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens en regelgeving inzake gegevensbescherming.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin