Wales kiest voor lesbische aartsbisschop 

Wales koos vorige maand de lesbische Cherry Vann tot aartsbisschop, meldt Christian Today. De nieuwe aartsbisschop van dit landsdeel binnen het Verenigd Koninkrijk heeft sinds 2015 een geregistreerd partnerschap met Wendy Diamond. Ze geeft aan allereerst de lopende zaken binnen de Kerk op te pakken. In gesprek met de premier over haar benoeming zei ze dat ze nooit van God gehoord heeft dat lesbische relaties fout zijn. Ze verwacht dan ook dat de leer van de Kerk over ‘homohuwelijken’ over niet al te lange tijd zal veranderen, hoewel ze het niet zelf wil doordrukken.  

Andere Anglicaanse leiders, vooral in het Zuiden, hebben de benoeming veroordeeld omdat ze deze in strijd achten met de Bijbelse leer over menselijke seksualiteit. De Anglicaanse leiders in Pakistan schreven een open brief aan de secretaris-generaal van de Anglicaanse Kerk om hun “diepe bezorgdheid en verdriet” te delen.  

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin