IDAHOT+ forum 2025

Leestijd: < 1 minuut

Het verdedigen van de rechten van LGBTI-personen is geen nichekwestie, maar een test of Europa als continent nog steeds gelooft in de universaliteit van mensenrechten, aldus Alain Berset, secretaris-generaal van de Raad van Europa , in een videoboodschap aan de deelnemers van het IDAHOT+ Forum in Valletta.

Het forum markeert de Internationale Dag tegen Homofobie, Lesbofobie, Bifobie, Transfobie en Interseksfobie (IDAHOT), die jaarlijks op 17 mei wordt gevierd. Volgens Berset vindt dit forum plaats terwijl er een wereldwijde terugval is te zien en is er sprake van een “doelbewuste poging om moeizaam verworven rechten terug te draaien en inclusieve bescherming af te breken”.

Het forum dringt aan op actie en samenwerking om bestaande rechten te behouden en nog bestaande belemmeringen uit de weg te ruimen, zo meldt de Council of Europe.

Meer buitenlands nieuws

Päivi Räsänen veroordeelt tot geldboete

De Finse politica Päivi Räsänen is veroordeeld tot een geldboete van €1800,- voor het beledigen van homoseksuelen. Dat is de beslissing van het hooggerechtshof in

Spanje wil verbod op sociale media

Onlangs kondigde de Spaanse premier Pedro Sánchez een verbod aan op de toegang tot sociale media voor jongeren onder de zestien jaar. „We gaan onze

Feminisme bereikte ook goede dingen

Feminisme heeft onder veel christenen een slechte reputatie. Op Christian Post staat een artikel die enkele positieve ontwikkelingen van het feminisme beschrijft. De auteur gaat