Woke dringt door tot centraal Plein Florence

‘Activisme houdt er kennelijk geen rekening mee dat de oorspronkelijke bewoners van het oude Rome en Griekenland blank zijn’, aldus European Conservative. Op het iconische plein van Florence, het Piazza della Signoria, ooit de thuisbasis van Michelangelo’s bekende David-beeld, staat nu (tot september) een vier meter hoog standbeeld dat een zwart meisje afbeeldt. De reden hiervoor is dat het plein “gewijd is aan mannelijke macht”. Deze moet uitgedaagd worden en in evenwicht gebracht door een vrouwelijke figuur, volgens kunstenaar Tim Price.

Volgens European Conservative valt er over smaak niet te twisten. De reeds bestaande beelden (van blanke mannen) zijn echter vrij van welke ideologie dan ook, en laten vooral schoonheid zien. Dat kun je van het zwarte beeld niet zeggen.  

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm