Schotse student verloskunde geschorst vanwege abortusstandpunt

Leestijd: < 1 minuut

Sara Spencer, een 30-jarige moeder van drie kinderen werd geschorst van de verpleegkundeopleiding, nadat zij op Facebook verklaarde dat  vrouwen niet verplicht zijn om te assisteren bij abortus indien dit in strijd is met hun geweten, zo meldt Christian Today. Haar bewering is feitelijk juist, maar ze werd geschorst en er werd onderzoek gedaan naar haar geschiktheid voor dit werk.

Hoewel ze van alle blaam werd vrijgesproken, maakte de vakgroep van de Napier University in Schotland bezwaar tegen de uitslag. Zij vinden dat Spencer de universiteit in diskrediet heeft gebracht, oneigenlijk gebruik maakte van social media en niet voldeed aan de beroepscode.

 Spencer verklaart dat het zorgwekkend is dat een NHS gezondheidsbestuur onwillig is om een  student te verwelkomen die geloofsovertuigingen heeft betreffende de betekenis van het ongeboren menselijk leven. “Als student verwachtte ik dat ik vrij kon deelnemen aan discussies met mijn medestudenten over de gronden van mijn gewetensbezwaren, en dat ik op respectvolle wijze kon debatteren over kwesties op het gebied van medisch recht, ethiek en de filosofie van de verloskundige zorg – kwesties die de kern van ons beroep vormen.”

Meer buitenlands nieuws

Päivi Räsänen veroordeelt tot geldboete

De Finse politica Päivi Räsänen is veroordeeld tot een geldboete van €1800,- voor het beledigen van homoseksuelen. Dat is de beslissing van het hooggerechtshof in

Spanje wil verbod op sociale media

Onlangs kondigde de Spaanse premier Pedro Sánchez een verbod aan op de toegang tot sociale media voor jongeren onder de zestien jaar. „We gaan onze

Feminisme bereikte ook goede dingen

Feminisme heeft onder veel christenen een slechte reputatie. Op Christian Post staat een artikel die enkele positieve ontwikkelingen van het feminisme beschrijft. De auteur gaat