Diversiteitsbeleid bij Amerikaanse bedrijven

Leestijd: < 1 minuut

Het beleid van Trump rondom diversiteit, gelijkheid en inclusiviteit (DEI) zorgt ervoor dat talloze bedrijven hun beleid heroverwegen. Hierover hebben we ook al eerder geschreven.

De Bank of America schrapt haar DEI-beleid bij het aannemen van personeel (Reuters).

Lerarenvakbond spant een rechtszaak aan tegen het beleid van Trump, omdat ze financiering mislopen, als ze lesgeven over racisme en DEI-onderwerpen. (Reuters).

Apple blijft haar DEI-beleid volhouden. De aandeelhouders stemden hiervoor. Trump reageerde op het bericht door te stellen dat het hele DEI-beleid geschrapt moet worden. Apple wil alleen enkele aanpassingen doorvoeren, zodat ze binnen de kaders van de wet blijven (Reuters).

John Deere verwierp een resolutie die opriep om statistieken openbaar te maken over het benoemingsbeleid van personeel. Die statistieken zouden moeten bewijzen dat er geen sprake is van discriminatie op basis van ras en geslacht. Uit de vergadering van leidinggevenden blijkt dat zij vast willen houden aan het inclusiebeleid (Reuters).

Wells Frago beëindigt een deel van haar diversiteitsbeleid. Voor seniorfuncties kijken ze voortaan alleen naar geschiktheid en niet langer naar ras of geslacht (Reuters).

De Amerikaanse Federal Trade Commision gaat mogelijke samenwerkingsafspraken tussen bedrijven onderzoeken die betrekking hebben op het Diversiteitsbeleid (Reuters).

Meer buitenlands nieuws

Tel Aviv Pride 2025 geannuleerd

De 27e Pride Parade in Tel Aviv is op het allerlaatste moment geannuleerd. Op 11 juni sprak Olympisch goudwinnaar en transgenderactiviste Caitlyn Jenner (voorheen William

SBC Amerika neemt belangrijke resoluties aan

De Southern Baptist Convention (SBC), het grootste protestantse kerkverband van Amerika, heeft tijdens haar jaarvergadering in Dallas drie belangrijke resoluties aangenomen, meldt CVandaag. De kerk

Einde rechtszaak Christie Higgs

Kristie Higgs, werkzaam op een christelijke school, werd in 2018 ontslagen, omdat zij via sociale media haar zorgen uitte over het onderwijs over seksualiteit en

Duitsland geeft woke-ideologie de ruimte

Volgens SPD-woordvoerder Alexander Freier-Winterwerb laat het nieuwe concept van het voorschoolse educatieprogramma belangrijke inhoud over diversiteit, queer, genderdiversiteit en anti-discriminatie achterwege, aldus European Conservative. De