DeSantis succesvol in boekverboden

Leestijd: < 1 minuut

In Florida zijn in het afgelopen jaar 4500 boeken (ruim 4200 titels) uit schoolbibliotheken verwijderd vanwege LHBT-inhoud, zo meldt LifeSiteNews. Ron DeSantis, de gouverneur, heeft zich daar hard voor gemaakt. Tegenstanders brengen dit cijfer naar voren om te laten zien hoe slecht het er voorstaat met de vrijheid van meningsuiting. Voorstanders van dit boekverbod vinden echter dat het goed is dat pornografisch materiaal niet langer in schoolbibliotheken te vinden is.

Toen Ron DeSantis zijn maatregelen op tv verdedigde, deed hij dit door de inhoud van sommige boeken met de kijker te delen. Een lokaal tv-station zette de uitzending stop, omdat er teveel expliciet materiaal te zien zou zijn. Dit illustreert de noodzaak om deze boeken ook uit schoolbibliotheken te verwijderen.

Meer buitenlands nieuws

Reageer op Europese LHBT-strategie 2026-2030

Discriminatie tegen lesbische, homoseksuele, biseksuele, transgender, non-binaire, intersekse en queer mensen (LGBTIQ) hoort niet thuis in de maatschappij, maar is voor veel mensen in de

Hooggerechtshof buigt zich over LHBT schoolboeken

Wael Elkoshairi, een moslimouder die zijn dochter afgelopen jaar uitschreef van een  publieke school in Montgomery County, Maryland, gelooft dat zijn lokale schooldistrict ouderrechten ontkracht en kinderen