Engelse docent verdedigt ‘homo-uitspraak’ tegen Bijbelschool

Dr. Aaron Edwards verdedigde zich voor een tribunaal tegen zijn ontslag als docent bij Cliff College. Hierover schrijft Christian Today. Na 7 jaar verloor hij zijn baan bij deze methodistenopleiding in Derbyshire, omdat hij zich op sociale media uitliet over homoseksualiteit. Op X schreef hij: “Homoseksualiteit dringt de Kerk binnen. Evangelicalen zien de ernst hiervan niet langer in, omdat ze druk bezig zijn zich te verontschuldigen voor hun ogenschijnlijk barbaarse homofobie, of het nu waar is of niet.”

Na klachten van 3 vrouwelijke studenten, waaronder 2 lesbiennes, werd hij ontslagen. Hij zou het college ‘in diskrediet’ hebben gebracht.

Voor het tribunaal stelt Edwards dat hij altijd open is geweest over zijn standpunten. Bovendien zijn christenen geroepen om te belijden wat ze geloven. Ook zegt hij nooit enig signaal gehad te hebben dat een student zich onveilig voelde vanwege zijn stellingname.

Het kost de docent moeite om werk te vinden, omdat alle universiteiten en hogescholen voorzichtig zijn iemand aan te nemen met uitgesproken standpunten over deze thema’s.

Meer buitenlands nieuws

Canada schort verruiming euthanasiewet op

(The Christian Institute) – In Canada lag een wetsvoorstel voor om de euthanasiewet te verruimen naar mensen met psychische aandoeningen. Na de invoering in 2016

Engelse cijfers voor echtscheiding dalen

(Christian Today) – Vorige week meldde het Engelse Bureau voor Nationale Statistiek dat 83,7 procent van de stellen die in 2015 trouwden, vorig jaar nog

Vrouwelijke studenten willen Aristoteles niet

Vrouwelijke studenten van een conservatieve Amerikaanse universiteit weigerden om Aristoteles te bestuderen. Hij was volgens hen een ‘bigot’, waarmee ze bedoelden dat de Griekse filosoof

European Conservative is uit de lucht

De conservatieve nieuwswebsite European Conservative is sinds enige weken uit de lucht. Bijbels Beraad M/V gebruikte deze website als één van de bronnen om op