Oegandese ‘anti-homowet’ door rechtbank gehandhaafd.

Het grondwettelijk hof van Oeganda heeft woensdag geweigerd een anti-LHBT-wet nietig te verklaren. Wel zullen enkele passages uit de wet geschrapt moeten worden, die in strijd zijn met het recht op gezondheid, privacy en vrijheid van godsdienst. Zo kunnen burgers niet verplicht worden om verdachten te melden, aldus Reuters.

De strenge wetten tegen LHBT’ers liggen onder vuur, omdat in bepaalde gevallen de doodstraf kan worden gegeven. NottheBee toonde kort geleden aan dat activisten verkrachtingszaken gebruiken om aan te tonen dat de wet ‘anti-homo’ is.

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm