Britse sportvrouwen voelen zich ongemakkelijk bij transgenderatleten

Leestijd: < 1 minuut

Uit anoniem onderzoek onder Britse sportvrouwen blijkt dat meer dan 70% zich ongemakkelijk voelt bij transgenderatleten die als ‘vrouw’ meedoen. 67% vindt het ongemakkelijk om zich daarover uit te spreken. Het zou namelijk als discriminerend kunnen worden beschouwd. Dit meldt Reuters op basis van onderzoek van de BBC.

Het toelaten van ‘transvrouwen’ tot de vrouwensport is wetenschappelijk niet te verantwoorden, aldus een recent onderzoek. Jongens die de puberteit hebben doorgemaakt, hebben een enorm fysiek voordeel t.o.v. vrouwen, ook al hebben ze als ‘transvrouw’ een laag testosterongehalte.

In Nederland blijkt dit ongemak ook. Afgelopen week verlieten twee dartsters de sport, omdat een teamgenoot een transvrouw is (Bron: NOS).

Meer buitenlands nieuws

Schotland stemt tegen euthanasie

In een vrije stemming hebben de Schotse parlementsleden het wetsvoorstel van Liam McArthur over hulp bij zelfdoding voor terminaal zieke volwassenen verworpen met 69 stemmen