Een gezin hoeft niet zo duur te zijn

Leestijd: < 1 minuut

Regelmatig komt er een bericht in het nieuws dat het opvoeden van een kind heel erg duur is. In Vlaanderen werd ooit gesproken van ruim €200.000,-. In Amerika haalde het bericht dat ouders jaarlijks $400.000 moeten verdienen om een kind te onderhouden onlangs de krantenkoppen.

In The Daily Wire werd dit bericht grondig genuanceerd. Het is allereerst opvallend dat kinderen allereerst als kostenpost worden gezien en niet als een waardevol geschenk. Verder klopt de optelsom niet. Het kledingbudget gaat niet met 50% omhoog als er een kind komt. Er worden andere keuzes gemaakt. Ook de kosten voor wonen veranderen nauwelijks. Dat huis waar het gezin in woont, staat er toch al en kost niet veel meer geld als er een kind bijkomt.

De conclusie van de auteur is: “De kosten van het opvoeden van kinderen zijn eigenlijk wat je er zelf van maakt.” Als gezin zul je het uitgavenpatroon moeten aanpassen aan wat het gezin op dat moment het hardst nodig heeft. En dan is het voor een middeninkomen ook prima mogelijk om een gezin van meer dan drie kinderen te financieren.

En behalve dat, het ontvangen van kinderen is de opoffering meer dan waard. 

Meer buitenlands nieuws

Hongarije is pas echt feministisch

Een column op European Conservative beschrijft waarom we voor écht feminisme naar Hongarije moeten gaan. In Nederland komt je diploma op de eerste, je carrière

Door transitie verslechtert de mentale gezondheid

Een nieuwe studie uit Finland heeft aangetoond dat adolescenten en jongvolwassenen die een geslachtsveranderende behandeling hebben ondergaan, slechtere mentale gezondheidsproblemen ervaren dan degenen die dat niet hebben