Kindermisbruik in buitenland door Nederlandse mannen

Jaarlijks reizen naar schatting 20.000 Nederlandse mannen naar het buitenland met het doel om er kinderen seksueel te misbruiken. Dat blijkt uit recent onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum, aldus de NOS.

De campagne van anti-misbruikorganisatie Offlimits is gericht op het voorkomen van kindermisbruik  in bijvoorbeeld Thailand, de Filipijnen en Kenia en om potentiële plegers op te roepen om op zoek te gaan naar hulp.

Op de internationale luchthaven van Bangkok in Thailand worden advertenties getoond in de aankomst- en vertrekhal en in risicolanden krijgen mensen online advertenties op hun telefoon te zien.

Via de preventielijn “Stop it Now’ proberen medewerkers mannen door te verwijzen naar deskundigen, zegt directeur Madeleine van der Bruggen.

Meer buitenlands nieuws

Zweden verbiedt huwelijk tussen neef en nicht

(European Conservative) – Per 1 juli zijn huwelijken tussen neven en nichten verboden in Zweden. Ook andere huwelijksrelaties worden verboden, zoals tussen aangetrouwde familieleden en

Belg veroordeelt voor haatspraak

(Not the Bee) Dries van Langenhove hield in februari 2024 een lezing aan een katholieke universiteit in Leuven, waarin hij inging op de toename van