Burkina Faso verbiedt homoseksuele praktijk

Burkina Faso is het nieuwste land in Afrika dat een verbod invoert op homoseksuele praktijken, zo meldt Life Site News. Ong. 60% van het werelddeel heeft de homoseksuele daad alreeds in de ban gedaan. Minister Edasso Rodrigue Bayala van Justitie, zei tegenover de media dat de wet voorziet in gevangenisstraf van twee tot 5 jaar.” Vreemdelingen die de wet overtreden zullen uitgezet worden. Nu moet dit wetsvoorstel nog ondertekend worden door de president van het land, Ibrahim Traore.

Burkina Faso wordt sinds 2022 geregeerd door de militaire junta onder president Traore. Het land is overwegend moslim met een christelijke  minderheid van ongeveer 26%.

Burkina Faso kan nu toegevoegd worden aan de landen waar homoseksualiteit verboden is. Denk dan bijvoorbeeld aan Mali, die de regel in 2024 invoerde en Uganda die in 2023 de strengste ‘antihomowet’ van Afrika invoerde. Deze landen komen hiermee direct onder grote druk van liberale westerse landen te staan.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk gaat hulp bij zelfdoding invoeren

Het Franse parlement heeft woensdag ingestemd met een wetsvoorstel dat het wettelijk recht op hulp bij zelfdoding voor ongeneeslijk zieke volwassenen regelt. In de laatste

Huwelijksadvies van een oude weduwnaar

(Not the Bee) – Peter Kreeft, een katholieke apologeet die onlangs zijn vrouw na zestig jaar huwelijk verloor, werd gevraagd naar zijn advies aan jonge

Canada perkt fundamentele vrijheden in

Life Site News – In Canada zijn en worden verschillende wetten ingevoerd die potentieel bedreigend zijn voor de vrijheid van meningsuiting en van geloofsovertuiging. Het