Daling pornogebruik in VK 

Leestijd: < 1 minuut

Na de invoering van de omstreden Online Safety Act, waardoor leeftijdsverificatie op pornosites verplicht werd, is het websitebezoek op twee populaire pornosites in twee weken tijd met 47% afgenomen. Dit betekent dat de leeftijdsverificatie (nog) niet massaal wordt omzeild, zoals werd gevreesd.  

Tegelijkertijd meldt Christian Today dat de wet ook zorgen baart. Technologiebedrijven kunnen op grond van deze wet beslissen wat door hen als schadelijk wordt beschouwd. Daardoor vormt de wet een bedreiging voor de vrijheid van meningsuiting.  

Het positieve nieuws is echter dat duizenden kinderen nu geen/nauwelijks toegang meer hebben tot (gewelddadige) porno.   

Meer buitenlands nieuws

Nederland host veel kinderporno

Binnen Europa staat 60 procent van de kinderporno op Nederlandse servers. Wereldwijd is dit een derde, aldus het RD. Dit blijkt uit onderzoek van het

LHBT’ers houden ‘protestbedevaart’ in Rome.

Duizenden LHBT-pelgrims marcheerden op zaterdag 6 september door de ‘Heilige Deur’ van de Sint-Pietersbasieliek als onderdeel van de officiële LHBT-jubileumbedevaart van het Vaticaan. Ook werd