Franse pornosites op zwart

Franse pornosites staan in Frankrijk op zwart, zo meldt European Conservative. Bezoekers krijgen een bericht te zien dat dit is uit protest tegen de aangescherpte leeftijdsverificatievereisten. In Frankrijk moeten gebruikers van voor volwassenen bedoelde platforms hun leeftijd bevestigen met een creditcard of identiteitsbewijs.

Dit beschermt minderjarigen niet, maar brengt juist ieders privacy in gevaar en stelt kinderen bloot aan risico’s. Het herhaaldelijk moeten delen van persoonlijke informatie zou een groot beveiligingsrisico creëren, aldus het bedrijf achter de sites.

De Franse staatssecretaris is er echter niet van onder de indruk. “Als deze sites zich liever terugtrekken uit Frankrijk dan onze kinderen te beschermen, hebben ze hier niets te zoeken”, zei ze in gesprek met de Franse publieke omroep.” De Europese Commissie werkt inmiddels aan een Europese leeftijdsverificatie-app.

Meer buitenlands nieuws

Ierse borstvoedingsorganisatie onder vuur

De Association of Lactation Consultants in Ireland (ALCI) ligt onder vuur vanwege de uitnodiging van de Amerikaanse voorstander Jacob Engelsman voor een conferentie in oktober.

Belfast City Council viert abortus

(The Christian Institute) Het stadhuis van Belfast wordt verlicht ter gelegenheid van de zogenoemde ‘International Safe Abortion Day’ (internationale veilige abortusdag). De gemeenteraad stemde in

Pennsylvania vervangt ‘moeder’ door ‘individu’

De Amerikaanse staat Pennsylvania wil in zijn gezondheidswetgeving woorden als ‘vrouw’ en ‘moeder’ vervangen door genderneutrale termen. De voorgestelde wijzigingen van de Democratische gouverneur Josh Shapiro beslaan

Ouders stappen naar rechter om genderbeleid school

Een Amerikaanse ouderorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen een schooldistrict in New Jersey vanwege beleid rond genderidentiteit. Volgens de organisatie kunnen medewerkers van scholen de