EU vindt Hongaarse wet onacceptabel

Leestijd: < 1 minuut

Hongarije nam in maart een wet aan, waardoor de jaarlijkse pride-mars praktisch verboden wordt. Ter bescherming van kinderen is namelijk alle LHBT-propaganda verboden. Deelnemers riskeren een boete van €500,-.

In Europa doet deze wet veel stof opwaaien. De Nederlandse Tweede Kamer deed de oproep dat bewindslieden de pride moeten bijwonen, wat minister Agema afwees. EU-voorzitter Ursula von der Leyen verbiedt Eurocommissarissen af te reizen naar de Pride in Boedapest. Volgens European Conservative kiest Europa voor strategische stilte. Eurocommissaris Mcgrath noemt de Hongaarse wet onacceptabel. Brussel vecht het verbod in een spoedvoorziening aan bij het Europese Hof van justitie.

Zeventien landen (met Nederland als initiator) hebben de Europese Commissie opgeroepen om ‘onmiddellijke actie’ te ondernemen. Een optie die hierbij op tafel ligt is dat Hongarije binnen de EU niet langer stemrecht heeft. Volgens conservatieve denktank MCC Brussel wordt hiermee de nationale soevereiniteit van Hongarije schaamteloos geschonden.

Meer buitenlands nieuws

One Gift 

Katy Faust, auteur en drijvende kracht achter Them Before Us, deelde op sociale media dit hartverscheurende filmpje. Een meisje leest een zelfgeschreven gedicht over haar

Frankrijk sluit jongeren uit van gendertransities 

De Franse Gezondheidsautoriteit (HAS) schrijft in haar aanbevelingen, die afgelopen week gepresenteerd werden, dat jongeren niet voor transgenderbehandelingen in aanmerking komen, omdat er geen wetenschappelijke consensus

Verandert er wat in de VK? 

De rechter oordeelde dat agenten niet in uniform deel mogen nemen aan een pridemars, aldus de BBC. Zij zouden hierdoor niet onpartijdig kunnen blijven als