Lesbische moeders mogen samen op geboorteakte

Lesbische stellen in Italië die na een ivf-behandeling een kind krijgen, mogen voortaan allebei meteen wettelijk worden geregistreerd als ouder. Dat heeft het Constitutioneel Hof bepaald, aldus de NOS en Reuters.

Een wet uit 2004 gaf hierover onvoldoende duidelijkheid. Daarom heef de Toscaanse stad Lucca de zaak aangespannen. Tot nu toe moest de niet-biologische moeder een jarenlange adoptieprocedure doorlopen.

In 2023 stond de situatie er heel anders voor. Toen was er een rechtszaak waarin geëist werd dat de niet-biologische moeder uit de geboorteakte verwijderd werd, omdat een kind niet twee moeders kan hebben. Premier Meloni riep destijds burgemeesters op om te stoppen met het registreren van niet-biologische ouders op de geboorteakte.

Overigens is IVF voor homostellen in Italië verboden. Als stellen hiervoor in aanmerking willen komen, moeten ze hiervoor naar het buitenland. Volgens het Constitutionele Hof is dit verbod niet ongrondwettelijk, maar zou een regering dit wel aan kunnen passen.

Meer buitenlands nieuws

Meer euthanasie in Canada dan moorden in VS

Volgens Health Canada werden in 2024 16.499 mensen geëuthanaseerd. Daarentegen waren er volgens de CDC in 2024 15.364 doden door vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. In allerlei media wordt

Jongeren zoeken vriendschap in AI

Christian Today – In een groot onderzoek zijn 7100 jongeren in 11 verschillende landen ondervraagt over hun relaties. Er waren heel wat uitkomsten die de