IDAHOT+ forum 2025

Het verdedigen van de rechten van LGBTI-personen is geen nichekwestie, maar een test of Europa als continent nog steeds gelooft in de universaliteit van mensenrechten, aldus Alain Berset, secretaris-generaal van de Raad van Europa , in een videoboodschap aan de deelnemers van het IDAHOT+ Forum in Valletta.

Het forum markeert de Internationale Dag tegen Homofobie, Lesbofobie, Bifobie, Transfobie en Interseksfobie (IDAHOT), die jaarlijks op 17 mei wordt gevierd. Volgens Berset vindt dit forum plaats terwijl er een wereldwijde terugval is te zien en is er sprake van een “doelbewuste poging om moeizaam verworven rechten terug te draaien en inclusieve bescherming af te breken”.

Het forum dringt aan op actie en samenwerking om bestaande rechten te behouden en nog bestaande belemmeringen uit de weg te ruimen, zo meldt de Council of Europe.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin