IDAHOT+ forum 2025

Het verdedigen van de rechten van LGBTI-personen is geen nichekwestie, maar een test of Europa als continent nog steeds gelooft in de universaliteit van mensenrechten, aldus Alain Berset, secretaris-generaal van de Raad van Europa , in een videoboodschap aan de deelnemers van het IDAHOT+ Forum in Valletta.

Het forum markeert de Internationale Dag tegen Homofobie, Lesbofobie, Bifobie, Transfobie en Interseksfobie (IDAHOT), die jaarlijks op 17 mei wordt gevierd. Volgens Berset vindt dit forum plaats terwijl er een wereldwijde terugval is te zien en is er sprake van een “doelbewuste poging om moeizaam verworven rechten terug te draaien en inclusieve bescherming af te breken”.

Het forum dringt aan op actie en samenwerking om bestaande rechten te behouden en nog bestaande belemmeringen uit de weg te ruimen, zo meldt de Council of Europe.

Meer buitenlands nieuws

Hooggerechtshof steunt gescheiden sporten

Het hooggerechtshof van de VS heeft uitgesproken dat transgender atleten deel moeten nemen aan de groep van hun biologisch geslacht. In de uitspraak stond: Gescheiden

Proef transhormonen mag toch doorgaan

(Gender Clinic News) – De Engelse PATHWAYS-klinische studie naar puberteitsremmers, die in februari was stilgelegd vanwege veiligheids- en ethische bezwaren, zal in een aangepaste vorm