Schotland dichter bij gelegaliseerde euthanasie 

Leestijd: < 1 minuut

Dinsdag stemde het Schotse parlement met 70 tegen 56 voor het legaliseren van hulp bij zelfdoding. Volgens de liberaal-democraat Liam McArthur, die het voorstel indiende, is het een historisch moment voor Schotland. In de volgende fase van het wetgevingsproces kunnen parlementariërs amendementen indienen op het wetsvoorstel.  

Stuart Weir, hoofd van Christian Charity, CARE for Scotland toonde zich diep geschokt na de uitkomst van de stemming, schrijft Christian Today. “Euthanasie ondermijnd zelfmoordpreventie in Schotland en geeft de schadelijke boodschap af “dat sommige levens het niet waard zijn om te leven.,”  

En we weten allemaal dat leden van de maatschappij die in de marge leven het meeste gevaar lopen op misbruik. Hij roept het Schotse parlement op meer te investeren in palliatieve zorg. “De staat moet juist verzekeren dat elk leven beschermwaardig is.” 

Catherine Robinson, van Recht om te leven UK, hoopt dat de wet wordt verworpen in een later stadium. Dr Gordon Macdonald, CEO van de “Zorg voor niet doden coalitie” noemt de wet gevaarlijk en ideologisch.  

Meer buitenlands nieuws

Fraudepraktijken door voortrekken minderheden

In het Amerikaanse leger worden frauduleuze praktijken ontdekt, die ontstaan door de eis om 5% van de overheidsuitgaven te besteden bij minderheidsbedrijven. Hierbij valt dan

Coalitie wil Obergefell (2015) terugdraaien

Een coalitie van allerlei christelijke gezinsorganisaties heeft onder leiding van Them before us de handen ineengeslagen in de Greater-than-campagne. In deze campagne benadrukken ze de