Britse activisten in verzet tegen definitie ‘vrouw’

Leestijd: < 1 minuut

Sinds het Britse Hooggerechtshof eerder deze maand vastlegde dat het woord ‘vrouw’ waarlijk ‘vrouw’ betekent, zijn er andere beslissende stappen gezet in het nationaal transdebat. Hierover schrijft European Conservative.

Ten eerste zei premier Keir Starmer—ofschoon niet overtuigd—dat hij vergenoegd was met de regel. Vervolgens werd aangekondigd dat alle kinderen die denken dat zij transgender zijn getest zullen worden op neurologische ontwikkelingsstoornissen, inclusief autisme en adhd. Artsen zullen ook elke seksuele ontwikkeling van elk kind evalueren. 

Activistische artsen en advocaten beschrijven de uitspraak van het Hof echter als “ongelooflijk zorgwekkend”. Volgens een medische vakbond brengt deze uitspraak “echte schade toe aan de trans-, non-binaire en interseksegemeenschappen in dit land.”

De campagne Good Law Project wil de uitspraak van het Hof aanvechten. Hiertoe heeft de organisatie al meer dan had £309.000 ontvangen van meer dan 8,000 donateurs (2 mei). 

Meer buitenlands nieuws

EU, ondersteun zwangere vrouwen

Terwijl politici zich inspannen om abortus tot een grondwettelijk recht te maken, strijden activisten in heel Europa voor beleid dat vrouwen helpt om zelf te

In debat gaan en winnen? Het kán!

In Amerika wordt het de laatste tijd regelmatig gedaan: één conservatief denker gaat in debat met 20 tegenstanders. In maximaal 20 minuten moeten ze proberen

Open brief VK: Heroverweeg conversieverbod

Honderden kerkleiders en duizenden christenen hebben een open brief ondertekend aan de minister van gelijkheid, Olivia Bailey, om het plan voor een verbod op “conversie therapie” te