LHBT kaapt de kunst, volgens rapport MCC Brussel

Leestijd: < 1 minuut

Volgens de Eurokritische denktank MCC Brussel zet de EU haar culturele fondsen vooral in om woke kunst te bevorderen. In het rapport “The Jargon of ‘Diversity’: How the EU Co-opts Culture to Push its Agendas” stelt auteur Katalin Deme, Ph.D., dat de EU taalkundige tactieken gebruikt om woke doelstellingen te bevorderen, aldus European Conservative. ‘Diversiteit en inclusiviteit’ gaat bijvoorbeeld vooral over LHBT’ers die ook in de samenleving een volwaardige plek in moeten kunnen nemen.

De Creatief Europa-fondsen (opgehoogd van 1,5 naar 2,5 miljard, geven prioriteit aan politiek geladen projecten boven traditionele kunsten en erfgoed. In projecten m.b.t. migratie en vluchtelingen wordt het woord ‘natie’ vermeden. Muziek-, dans- en theaterinitiatieven bevorderen veelal de deconstructie van de nationaliteit en het traditionele gezin.

Volgens het rapport leidt dit cultuurbeleid ertoe dat de historie en culturele ziel van Europa verloren gaat, waardoor er een ‘transnationale entiteit zonder wortels ontstaat’.

Meer buitenlands nieuws

Fraudepraktijken door voortrekken minderheden

In het Amerikaanse leger worden frauduleuze praktijken ontdekt, die ontstaan door de eis om 5% van de overheidsuitgaven te besteden bij minderheidsbedrijven. Hierbij valt dan

Coalitie wil Obergefell (2015) terugdraaien

Een coalitie van allerlei christelijke gezinsorganisaties heeft onder leiding van Them before us de handen ineengeslagen in de Greater-than-campagne. In deze campagne benadrukken ze de