Duits jeugdmagazine promoot  gebuik transhormonen.

Leestijd: < 1 minuut

Een jeugdmagazine voor jongeren vanaf 14 jaar, gesponsord door de Duitse overheid, promoot het gebruik van transhormonen zonder medische supervisie, zo meldt European Conservative. Out! maakt content over gender identiteit, sexualiteit,en LGBTQ+ activisme. Onlangs werd in het magazine een artikel gewijd aan doe-het-zelf, hormoon vervangende therapie (DIY HRT).

De auteur die zichzelf “K” noemt, beschrijft hoe je toegang krijgt tot hormonen zonder naar een gezondheidsprofessional te gaan. Bijvoorbeeld door ze online te kopen. Volgens de auteur is er namelijk geen reden om eerst 12 uur psychotherapie te moeten doorstaan om toegang te krijgen tot hormonen.

Het artikel erkent dat deze praktijken risico’s met zich meebrengen, zoals trombose of depressie. De auteur rechtvaardigt zijn advies met de stelling dat deze zelfmedicatie een noodzaak is voor transgenderjongeren om te overleven in een  context waarin legale toegang tot transitie is verboden.

Meer buitenlands nieuws

One Gift 

Katy Faust, auteur en drijvende kracht achter Them Before Us, deelde op sociale media dit hartverscheurende filmpje. Een meisje leest een zelfgeschreven gedicht over haar

Frankrijk sluit jongeren uit van gendertransities 

De Franse Gezondheidsautoriteit (HAS) schrijft in haar aanbevelingen, die afgelopen week gepresenteerd werden, dat jongeren niet voor transgenderbehandelingen in aanmerking komen, omdat er geen wetenschappelijke consensus

Verandert er wat in de VK? 

De rechter oordeelde dat agenten niet in uniform deel mogen nemen aan een pridemars, aldus de BBC. Zij zouden hierdoor niet onpartijdig kunnen blijven als