Colorado wil ‘niet-bevestigende ouders’ uit ouderlijke macht zetten

Het Huis van Afgevaardigden van Colorado nam afgelopen zondag 2 wetsvoorstellen aan waarin de rechten van transgenders worden verankerd. Het eerste voorstel garandeert dat mensen met een transitiewens de benodigde behandelingen ontvangen. Het tweede voorstel is bedoeld om dwangmatige controle op transgenders tegen te gaan, aldus het Reformatorisch Dagblad. Ouders die zich verzetten tegen de transitiewens van hun kind, zouden met deze wet de voogdij over hun kind kunnen verliezen.

Bij de behandeling van deze wetsvoorstellen vroeg een Republikeinse afgevaardigde of er geluisterd is naar mogelijke bezwaren. Volgens een Democratisch afgevaardigde is dit niet nodig, omdat er een meerderheid voor het voorstel is. “Er is geen reden om aan tafel te gaan met mensen die de haatdragende retoriek over de transgendergemeenschap herhalen.”

Door deze wet wil de staat Colorado zich verzetten tegen het beleid dat Trump uitgezet heeft.

Meer buitenlands nieuws

Engeland verbiedt gewelddadige porno

In Engeland en Wales is het hebben en verspreiden van gewelddadige porno vanaf 6 november verboden. Volgens het ministerie van Justitie kan dit materiaal schade

Washington: 600 keer meer transgenders dan elders

Tussen 2017 en 2023 kregen minstens 15.437 minderjarige inwoners van Washington een diagnose die verband hield met een transgenderidentiteit. Dit blijkt uit gegevens van zorgverzekeraars.

Ierland houdt vast aan man/vrouw

(The Christian Institute) – Het Ierse lagerhuis heeft een wetsvoorstel verworpen die poogde te legaliseren dat mensen ook een X in hun paspoort mogen zetten,

Meer dan 11 miljoen abortussen in VK

(Christian Today) – Sinds 1967 zijn er maar liefst 11.256.470 levens verloren gegaan door abortus in het Verenigd Koninkrijk. Dit is een schatting van Right