Disney laat transgender personage vallen

Leestijd: < 1 minuut

Disney heeft onlangs besloten om een transgender personage uit hun aankomende Pixar-serie Win or Lose te schrappen. In plaats daarvan komt er een openlijk christelijk personage voor in de plaats, zo meldt de conservatieve organisatie CitizenGO in een mailbericht.

Dat is een enorme koerswijziging voor Disney, en het is op meerdere vlakken betekenisvol:

  • Win or Lose is niet zomaar een nieuwe tekenfilm—het is de allereerste langlopende animatieserie van Pixar. De serie zal dus groots worden gepromoot en miljoenen kinderen wereldwijd bereiken.
  • Het is de eerste keer in bijna twintig jaar dat er weer een openlijk christelijk personage voorkomt in een Disney-productie. De laatste keer was in Bridge to Terabithia, in 2007.
  • Disney heeft zelf toegegeven dat veel ouders het liefst zélf met hun kinderen praten over gevoelige thema’s zoals genderidentiteit.

Zes jaar geleden begon CitizenGO Disney aan te spreken op hun propaganda van de genderideologie. De acties riepen veel haat en verzet op. De CEO, Bob Chapek, zette zich zelfs extra in voor de LHBT-gemeenschap en ‘inclusiviteit’. Vanwege de kelderende aandelenkoersen is hij uiteindelijk ontslagen.

Wel waarschuwt de organisatie dat de strijd blijft voortgaan. De progressieve media zal haar best blijven doen Disney ‘inclusieve boodschappen’ te laten uitzenden.   

Meer buitenlands nieuws

Hoopvolle ontwikkelingen in VK

Soms verschijnen er veel hoopvolle berichten in korte tijd. Dat was afgelopen week het geval in het Verenigd Koninkrijk. Een opsomming: IOC: Het Internationaal Olympisch