Duitsland houdt vast aan genderbehandelingen

Onlangs werd de nieuwe Duitstalige richtlijn voor genderbehandelingen gepubliceerd. De S2k-richtlijn volgt in grote lijnen de WPATH, wat betekent dat psychiaters puberteitsremmers en cross-seks-hormonen mogen voorschrijven en dat er overgegaan kan worden tot transchirurgie. Gender Clinic News schrijft hierover.  

Kinder- en jeugdpsychiater professor Florian Zepf vindt dat deze richtlijn ingetrokken moet worden. Om deze reden heeft hij zich ook teruggetrokken uit de richtlijnontwikkelgroep. In deze groep werd het Cass-onderzoek negatief beoordeeld. Hillary Cass zou niet competent en de onderzoeksgroep niet onafhankelijk zijn.

De Duitse Medische Vergadering heeft al aangegeven de richtlijn niet te aanvaarden. Ditzelfde geldt voor de beroepsvereniging voor seksuologie en de psychiatrische beroepsgroep.

Meer buitenlands nieuws

Accreditatie homotherapie afgewezen

De Britse organisatie voor psychische hulp IFTCC heeft een accreditatieaanvraag gedaan bij zorgautoriteit PSA om psychische en pastorale begeleiding te geven aan mensen die ongewenste

Schotland haalt mannen uit vrouwengevangenis

(Christian Institute) – Een Schotse rechter zette radicaal een streep door de richtlijn dat ‘transvrouwen’ in een vrouwengevangenis worden opgesloten. De Schotse organisatie For Women

Portugal wil zelfidentificatiewet intrekken

(Genspect) – De Portugese zelfidentificatiewet uit 2018 staat volwassenen toe om met een eenvoudige administratieve handeling hun wettelijk geslacht en naam te veranderen. Hiervoor is