Communie aan Spaanse ‘homo’-burgemeester geweigerd.

Leestijd: < 1 minuut

Een katholieke priester uit het Spaanse Segovia weigerde de burgemeester toe te laten tot de communie, aldus Life Site News. Volgens de burgemeester werd hij geweigerd vanwege zijn homoseksuele relatie. De burgemeester beschuldigt de Roomse Kerk van homofobie. De katholieke priester kan strafrechtelijke acties verwachten omdat hij weigerde de Eucharistie aan te bieden. Het bisdom uit Segovia stelt echter dat de beslissing in lijn was met de kerkorde.

Het weigeren van de communie is tegen de Spaanse constitutie stelt socialist en minister voor gelijkheid Ana Redondo. “Je kan niet een lhbtq burger discrimineren en van hem verwachten te kiezen voor zijn geloof of zijn seksuele geaardheid. Dit is duidelijk discriminatie en ik hoop dat daar een wettelijke verandering voorkomt.”

Spaanse kerk onder vuur vanwege  ‘conversie therapie’

De Kerk in Spanje kan ‘legale’ vervolging tegemoet zien vanwege haar Bijbelse onderwijs en praktijken die daaruit voortvloeien m.b.t. huwelijk en familie.

Minister Ana Redondo wil daarnaast ook met de Spaanse bisschop in gesprek over het feit dat 7  Spaanse bisdommen worden aangeklaagd voor het ondersteunen van “conversie therapie”. Dit is illegaal en strafbaar in  Spanje. Veel bisdommen hebben dat genegeerd en zeggen dat zij louter gesprekken houden met mensen en tevoren bespreken over homoseksuele handelingen. Volgens Redondo zijn kerkelijke regels ondergeschikt aan de Spaanse grondwet.

Meer buitenlands nieuws

Euthanasiewet strandt in Britse Hogerhuis

Zoals de situatie er nu voorstaat, is het niet waarschijnlijk dat de euthanasiewet in Engeland aangenomen wordt. Enige tijd geleden stemde een meerderheid van het

Amerikaanse chirurgen slaan nieuwe route in

De Amerikaanse gemeenschap van plastisch chirurgen (ASPS) schrijft in haar nieuwe standpuntverklaring  “dat chirurgen gendergerelateerde borst-, genitale en gezichtsoperaties uit [moeten] stellen totdat een patiënt ten

Wisselend beleid over prostitutie in VK

In Noord-Ierland zijn sekskopers strafbaar. Er zijn echter opvallend weinig rechtszaken hierover, zo schrijft The Christian Institute. Het Noord-Ierse parlement gaat daarom actiever onderzoek doen