Trump verbiedt deelname mannen in vrouwensporten

Leestijd: < 1 minuut

Omringd door jonge vrouwelijke sporters, tekende president Trump een decreet waarin hij biologische mannen verbiedt om (als transvrouw) aan vrouwensporten deel te nemen. Dit meldt Daily Wire. Hij zei hierbij: “Vanaf nu zal vrouwensport alleen voor vrouwen zijn.”

Dit besluit zal ook gevolgen hebben voor de Olympische Spelen, die in 2028 in Los Angeles worden gehouden. Trump wil met dit decreet voorkomen dat er op dit grote evenement vrouwen tegen mannen moeten strijden, zoals afgelopen jaar bij de Spelen ook gebeurde.

Sportmerk Nike bracht juist een reclamecampagne uit waarin ze opkomt voor inclusieve sport. XX-XY Athletics ging viraal met een video van sportieve meisjes die Nike vragen om op te staan voor de bescherming van meisjes en vrouwen in de sport.

Meer buitenlands nieuws

AI versnelt de pornocrisis

AI versnelt de pornocrisis. Dit schrijft Jonathan van Maren op Life Site News, naar aanleiding van een nieuw onderzoeksrapport in The Guardian. AI geeft talloze

WHO verdedigt IVF voor homoseksuelen

De World Health Organization (WHO) publiceerden onlangs nieuwe richtlijnen voor zorg rond (on)vruchtbaarheid. Hierin riep ze landen op tot gratis en gemakkelijke toegang tot embryo-vernietigende