Amerikaanse ziekenhuizen annuleren transoperaties voor minderjarigen

De Democratische procureur-generaal van New York, Letitia James, waarschuwde ziekenhuizen in de staat om geen afspraken te annuleren voor transgenderprocedures bij minderjarigen, nadat president Donald Trump een uitvoerend bevel had ondertekend om kinderen te beschermen tegen onomkeerbare operaties en hormoontherapie, aldus Daily Wire. Volgens haar moeten ziekenhuizen hun zorgplicht jegens transgenders nakomen en is het weigeren van behandeling een vorm van discriminatie.

Allerlei Amerikaanse ziekenhuizen zetten hun transgenderbehandelingen voor minderjarigen stop en hebben afspraken geannuleerd. Volgens Gender Clinic News nemen ziekenhuizen deze beslissing om hun financiering te behouden. President Trump dreigde deze op te schorten voor instellingen die doorgaan met kinderverminkende behandelingen. De annuleringen van het NYU Langone (in New York) leidde tot een grote demonstratie tegen het ziekenhuis.  

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin