Kerk neemt initiatief voor digitaal vasten

Pastor Darren Whitehead van de Church of the City in de provincie Nashville (Tennessee) nam het initiatief voor een ‘Digital Fast’, zo meldt Christian Today. Hij merkte dat de digitale wereld hemzelf en de gemeenteleden afleidde van het dienen van God en dat ze minder goed in staat waren zichzelf de verbinden met hun familie en hun omgeving.

In zijn boek After Babel beschrijft hij de ervaringen van de ‘Digital Fast’ in de gemeente. “Het was een hedendaagse spirituele pelgrimsroute door de wildernis van de digitale beweging. En voor de Church of the City was deze reis de moeite waard. Een reis die ons niet afleidt van het leven, maar ons juist brengt tot zijn “volledige expressie” ervan. Sociale media zijn verantwoordelijk voor schadelijke effecten o.a. mentale problemen bij volwassenen, isolatie, antisemitisme, racisme en zo meer. In een digitale post legt Whitehead uit hoe hij te werk ging.

Jonathan Haidt (bekend van Generatie Angststoornis) volgde het initiatief en deed via zijn eigen kanalen de aanbeveling dat kerken het voortouw zouden moeten nemen. Op dit moment zijn er overal kerken in de VS die beginnen met een digitale vastenperiode. Zij kunnen zich aanmelden via DigitalFast2025.com, waarmee ze toegang krijgen tot een werkboek, preken en een app.  

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin